Czy ekspresowe pożyczki są bezpieczne?

Wielu ludzi obawia się szybkich pożyczek ze względu na złą sławę, na jaką zapracowało sobie kilka udzielających je firm w początkach tego zjawiska w Polsce. Oprócz tego, Polacy wciąż jeszcze dość niechętnie podchodzą do pożyczania pieniędzy z innych źródeł niż banki w ogóle. Pożyczka, zwłaszcza udzielona szybko i bez zbędnych formalności może jednak nieraz być bardzo potrzebnym i cennym rozwiązaniem. To, czy tego rodzaju pożyczka jest bezpieczna, zależy tylko od instytucji, która jej udziela, a o której informacje potencjalny klient najczęściej może znaleźć za pośrednictwem internetu.

Czy szybkie pożyczki są bezpieczne?

Przede wszystkim należy zapoznać się z ofertą pożyczkodawcy. Oprócz chwytliwych haseł, oferujących pożyczki online w 15 minut, wszystkie godne zaufania firmy udzielające pożyczek mają swoje strony internetowe, na których klienci mogą odnaleźć wszystkie interesujące ich informacje. Osoby zainteresowane pożyczką powinny zwrócić uwagę na to, czy na stronie internetowej firmy są dostępne wszystkie informacje na jej temat oraz czy są one przedstawione w taki sposób, że potencjalni klienci mogą je zrozumieć. Oferta firmy powinna być przejrzysta, to znaczy informacje o niej powinny być łatwe do znalezienia i zidentyfikowania, najlepiej jeżeli są zgromadzone w jednym miejscu. W sposób jasny i zrozumiały powinny być tam opisane warunki wstępne, jakie musi spełniać klient, żeby pożyczka w ogóle została mu udzielona. W witrynie internetowej firmy powinna znaleźć się również informacja o tym jakie są dostępne kwoty pożyczki – to znaczy, jaką maksymalną kwotę klient może pożyczyć od danej instytucji. Warto zwrócić uwagę na to, czy firma przedstawia taką samą ofertę dla wszystkich, czy na przykład w jakiś sposób ograniczoną (np. niższe kwoty pożyczek) dla nowych klientów. Kolejną rzeczą, jakiej nie powinno zabraknąć na stronie pożyczkodawcy jest informacja o kosztach pożyczki, przedstawiona klarowni i w sposób wykluczający pomyłkę. Klient, decydujący się na pożyczkę powinien wiedzieć ile dokładnie będzie go ona kosztować. Ostatnią cenną informacją są terminy i sposób spłaty.

Co jeszcze można zrobić, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Kolejną rzeczą jaką żyjący w dobie internetu klient może zrobić by zwiększyć pewność, że nie zostanie oszukany przez firmę udzielającą pożyczki jest wykonanie jak najszerszego reaserchu na jej temat, koncentrując się głównie na opiniach użytkowników. Należy zajrzeć do wielu różnych źródeł – jak tematyczne portale, czy fora internetowe i krytycznie podejść do komentarzy. Warto skoncentrować się na tych, które przedstawiają merytoryczną, zrozumiałą treść.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach w 15 minut, zajrzyj tutaj: https://www.wonga.pl/blog/zamiast-czeka%C4%87-ca%C5%82%C4%85-dob%C4%99-na-przelew-zasilasz-konto-w-15-minut

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*